Archiwum kategorii ‘Wykańczanie wnętrz’

Projektujemy idealną kuchnię

Autor: , 6 października, 2010, Brak komentarzy

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się kiedy będziesz chciał wyprowadzić się z swojego domu rodzinnego? Z pewnością w życiu każdego z nas przyjdzie taki moment, że będziemy chcieli to zrobić jak najszybciej.

Projektujemy idealną kuchnię

Projektujemy idealną kuchnię

Dla wielu osób takim momentem są z pewnością studia. Wtedy to najczęściej wyprowadzamy się do większego miasta by zasmakować dorosłego życia na własny rachunek. Jednak jest to bardzo poważna decyzja, której nie można podejmować pod wpływem emocji. Warto dokładnie zastanowić się jak będzie wyglądało to nasze życie i czy będziemy w stanie sami utrzymać się. Kiedy już to zrobimy, warto poszukać mieszkania, w którym będziemy mogli mieszkać. Dobrym pomysłem może być firma pośrednicząca, która pomoże nam znaleźć dla nas odpowiednie lokum. Dzięki pomocy specjalistów, którzy tym zadaniem zajmują się na co dzień będziemy w stanie w szybkim czasie przeprowadzić się do naszego lokum w związku z czym nie możemy o tym właśnie zapominać. Kiedy już profesjonaliści znajdą dla nas mieszkanie warto pomyśleć nad jego odpowiednim urządzeniem, bowiem tylko wtedy będziemy mogli ciepło domowego ogniska. Przytulne mieszkanie to marzenie większości z nas więc warto skupić się na projekcie każdego pomieszczenia. Jeżeli właściwie zagospodarujemy miejsce to nawet małe mieszkanie będzie niezwykle przestrzenne i będzie wydawało się zdecydowanie większe.

Kuchnia to miejsce gdzie każdego dnia spędzam wiele czasu dlatego też należy pomyśleć o szczególnie przytulnym projekcie, który sprawi, że będzie ona jednocześnie swojska jak i z nutką nowoczesności. Czy projekt kuchni skazany jest na położone wszędzie płytki? Moim zdaniem przy dzisiejszych możliwościach możemy zaaranżować pomieszczenie w sposób innowacyjny. W takiej kuchni z przyjemnością będzie nam się przygotowało posiłki gdyż będzie nam ona w dużym stopniu przypominała tę kuchnię, którą mamy w naszym rodzinnym domu. Warto więc nałożyć wszelkich starań aby stać się właścicielem takiej właśnie kuchni. Mnóstwo interesujących projektów i inspiracji znajdziemy w Internecie i katalogach aranżacji wnętrz.

Czas na aranżację łazienki

Autor: , 6 października, 2010, Brak komentarzy

Zastanawiasz się nad wynajmem dla siebie mieszkania? Czujesz, że jest to odpowiednia pora by zrobić krok do przodu i usamodzielnić się? Z całą pewnością jest to bardzo ważna decyzja, której nie możemy podejmować pod wpływem chwili w związku z czym należy ją dobrze przemyśleć.

Czas na aranżację łazienki

Czas na aranżację łazienki

Wyprowadzka z rodzinnego domu może wnieść do naszego nowego życia zarówno wiele dobrego jak i złego w związku z czym każdą decyzję należy dokładnie przemyśleć – można także dobudować dom i mieszkać w przybudówce razem z rodzicami. Na początek musisz zadbać o to by mieć stałe źródło dochodów, które pozwoli Ci na utrzymanie tego mieszkania wtedy tylko będziesz mógł pomyśleć o jego ewentualnym wynajęciu. Jednak aby móc wynająć mieszkanie musimy osiągnąć ciągłość finansową, która pozwoli nam na regularne płacenie rachunków jak i również będziemy mogli pozwolić sobie na zakup wielu rzeczy. Kiedy już firma zajmująca się nieruchomościami znajdzie dla nas odpowiadające nam lokum powinniśmy pomyśleć nad zaprojektowaniem jego wnętrza. Warto więc nałożyć wszelkich starań by mogło ono wyglądać zarówno modne ale i przytulnie a wtedy bardzo szybko poczujemy ognisko rodzinnego domu. Powinniśmy dobrze zastanowić się nad wyglądem każdego pomieszczenia. Właściwe zaprojektowanie każdego pokoju jest bardzo ważne dlatego też warto ciągle pogłębiać swoją wiedzę w tej kwestii a z pewnością uda nam się właściwe zagospodarować wnętrze. Aranżacja łazienki również jest bardzo ważna. Sposób aranżacji zależy od tego czy jest to łazienka na poddaszu, czy zwykła. W końcu w łazience spędzamy każdego dnia wiele czasu więc warto pomyśleć o rozsądnym jej zaprojektowaniu. Wiele inspiracji możemy znaleźć właśnie w Internecie w związku z czym skorzystajmy z dóbr jakie nam daje by odmienić nasze życie. Jeżeli chcemy porady profesjonalisty to powinniśmy zgłosić się do architekta wnętrz, który wykona dla nas ewentualny projekt naszej nowej łazienki jako naszego domowego spa, w którym będziemy mogli dostatecznie odpocząć po ciężkim dniu.

W każdym domu jest przedpokój

Autor: , 27 września, 2010, Brak komentarzy

Wchodząc do domu zanim wejdziemy do jakiegokolwiek pokoju najpierw staniemy na przedpokoju. Zatem przedpokój robi pierwsze wrażenie naszego mieszkania czy tez domu. Przedpokój powinien być przestronny, aby goście do nas przychodzący mieli gdzie zdjąć buty i odzież wierzchnią. Oczywiście nie musi mieć tyle miejsca co salon, ale 2×3 m z pewnością wystarczą. W przedpokoju powinna znajdować się szafa na ubrania, abyśmy nie musieli przechowywać odzieży wierzchniej w pokoju razem z bielizną czy ubraniami codziennymi. Szafa wnękowa jest dobrym rozwiązaniem, gdy nasz przedpokój nie jest zbyt duży. Dlatego warto pomyśleć nad koszt budowy domu, obliczyć je bo może będziemy mogli wybudować większy dom.

Jak wygląda twój przedpokój?

Jak wygląda twój przedpokój?

Taka szafa ma dwie zalety: nie zajmuje dużo miejsca i może równocześnie służyć jako duże lustro. Jeśli jednak nie pasuje nam szafa wnękowa wybierzmy zwykłą szafę. W ofertach wielu sklepów dostępne są specjalne szafy do przedpokoi które w swojej konstrukcji mają szafę na ubrania, szafkę na buty oraz wieszaki na ubrania dla gości. Jest to ciekawe rozwiązanie dla dużych i małych pomieszczeń. Na przedpokoju nie powinny być żadne zbędne meble typu, stoliki, stoły, wielkie krzesła i inne wielkie meble. Na przedpokoju powinno być dużo miejsca byśmy mogli swobodnie się ubierać i rozbierać i aby mieć miejsce na witanie i zegnanie naszych gości.

Projekty przedpokoju możemy zobaczyć na przykład w Internecie i wykorzystać kilka ciekawych pomysłów, które pozwolą nam zaoszczędzić miejsce w naszym domu. Nowoczesne domy mają na przedpokoju schody na piętro. Bierzmy zatem je pod uwagę i nie stawiajmy przy schodach żadnych szaf i szafek, ponieważ takim sposobem znacznie utrudnimy komunikacje w domu. Wiemy już zatem jak urządzić przedpokój i na co zwrócić uwagę przy wyborze mebli. Czas na podłogi i pokrycia ścian. Podłogi na przedpokoju powinny być wykonane z trwałych i łatwo zmywalnych materiałów. Do domu co chwila ktoś wchodzi, wiec nasza podłoga co chwila jest brudzona. Najlepiej więc wybrać taki odcień, na którym piach i inne zabrudzenia będą mało widoczne. Ściany zwykle pokrywa się listwami lub boazerią, którą również łatwo się czyści.