W każdym domu jest przedpokój

Autor: , 27 września, 2010, Brak komentarzy

Wchodząc do domu zanim wejdziemy do jakiegokolwiek pokoju najpierw staniemy na przedpokoju. Zatem przedpokój robi pierwsze wrażenie naszego mieszkania czy tez domu. Przedpokój powinien być przestronny, aby goście do nas przychodzący mieli gdzie zdjąć buty i odzież wierzchnią. Oczywiście nie musi mieć tyle miejsca co salon, ale 2×3 m z pewnością wystarczą. W przedpokoju powinna znajdować się szafa na ubrania, abyśmy nie musieli przechowywać odzieży wierzchniej w pokoju razem z bielizną czy ubraniami codziennymi. Szafa wnękowa jest dobrym rozwiązaniem, gdy nasz przedpokój nie jest zbyt duży. Dlatego warto pomyśleć nad koszt budowy domu, obliczyć je bo może będziemy mogli wybudować większy dom.

Jak wygląda twój przedpokój?

Jak wygląda twój przedpokój?

Taka szafa ma dwie zalety: nie zajmuje dużo miejsca i może równocześnie służyć jako duże lustro. Jeśli jednak nie pasuje nam szafa wnękowa wybierzmy zwykłą szafę. W ofertach wielu sklepów dostępne są specjalne szafy do przedpokoi które w swojej konstrukcji mają szafę na ubrania, szafkę na buty oraz wieszaki na ubrania dla gości. Jest to ciekawe rozwiązanie dla dużych i małych pomieszczeń. Na przedpokoju nie powinny być żadne zbędne meble typu, stoliki, stoły, wielkie krzesła i inne wielkie meble. Na przedpokoju powinno być dużo miejsca byśmy mogli swobodnie się ubierać i rozbierać i aby mieć miejsce na witanie i zegnanie naszych gości.

Projekty przedpokoju możemy zobaczyć na przykład w Internecie i wykorzystać kilka ciekawych pomysłów, które pozwolą nam zaoszczędzić miejsce w naszym domu. Nowoczesne domy mają na przedpokoju schody na piętro. Bierzmy zatem je pod uwagę i nie stawiajmy przy schodach żadnych szaf i szafek, ponieważ takim sposobem znacznie utrudnimy komunikacje w domu. Wiemy już zatem jak urządzić przedpokój i na co zwrócić uwagę przy wyborze mebli. Czas na podłogi i pokrycia ścian. Podłogi na przedpokoju powinny być wykonane z trwałych i łatwo zmywalnych materiałów. Do domu co chwila ktoś wchodzi, wiec nasza podłoga co chwila jest brudzona. Najlepiej więc wybrać taki odcień, na którym piach i inne zabrudzenia będą mało widoczne. Ściany zwykle pokrywa się listwami lub boazerią, którą również łatwo się czyści.

{Komentowanie wyłączone}